Rozwiązania dla wiarygodnej analizy

Dla laboratoriów i szpitali na całym świecie Sysmex stanowi symbol jakości. Zakład w Neumünster produkuje i dostarcza odczynniki na cały świat. Odczynniki te służą do rozcieńczania i / lub analizy próbek krwi i mogą być stosowane wyłącznie w analizatorach Sysmex.

Odczynniki Sysmex produkowane są z oczyszczonej wody miejskiej, powszechnie stosowanych soli i innych dodatków według ściśle ustalonych receptur. Napełnianie, pakowanie i wysyłka odczynników odbywa się również w Neumünster.

System Sysmex

Urządzenia, odczynniki, kontrole i kalibratory

Naszym głównym celem jest zapewnienie doskonałych produktów i usług, które mają korzystny wpływ na opiekę zdrowotną na całym świecie oraz na zadowolenie naszych Klientów. Można śmiało powiedzieć,  że skupienie na doskonałości jest jednym z czynników przyczyniających się do naszego sukcesu. Warunkiem solidności i prawidłowości wyników, za które bierzemy odpowiedzialność, jest korzystanie z "Systemu Sysmex". Oznacza to używanie nie tylko urządzeń Sysmex, ale także naszych odczynników, kontroli i kalibratorów. Każdy z nich jest dostosowany do drugiego, współdziała i doskonale go uzupełnia, tworząc system. My i nasi  Partnerzy możemy brać pełną odpowiedzialność za wiarygodność wyników i zapewnić Państwu usługi wysokiej jakości wyłącznie w przypadku korzystania z pełnego Systemu Sysmex. Producenci tak zwanych "zamienników" dla naszych odczynników twierdzą, że są one zgodne z naszymi analizatorami i używają nazw podobnych do naszych. Oczywiście nie są one przez nas zatwierdzone. Musimy podkreślić, że w przypadku stosowania produktów innych firm niespełnione jest "przeznaczenie" naszego systemu (analizatora Sysmex, odczynników, kontroli i kalibratorów Sysmex). W rezultacie,  użytkownik staje się legalnie "odpowiedzialnym producentem" ze wszystkimi obowiązkami dotyczącymi oznakowania IVD-CE w Europie dla tego "nowego połączenia" produktów Sysmex z produktami innych wytwórców. W takich przypadkach nie możemy brać żadnej odpowiedzialności za działanie tych systemów.

Produkcja odczynników a środowisko

Filozofia Sysmex Way  to ważna część naszej pracy i znajduje odzwierciedlenie we wszystkim co robimy. Oznacza również dbanie o nasze otoczenie podczas wytwarzania naszych produktów. Dotyczy korzystania z zasobów naturalnych w sposób zrównoważony oraz ograniczania zanieczyszczeń i odpadów.

Nie da się ukryć, że produkcja odczynników wymaga zużycia wody i innych substancji chemicznych. Jest to cecha tego rodzaju działalności. Jednakże upewniamy się, że produkujemy je w sposób odpowiedzialny.

Zakład produkcyjny znajduje się w obszarze północnych Niemiec, gdzie problem braku wody nie występuje. Od 1999 roku, produkujemy nasze odczynniki do diagnostyki in vitro zgodnie z certyfikowanym systemem zarządzania środowiskowego: ISO 14001. Oznacza to, że stale monitorujemy wpływ produkcji naszych odczynników na środowisko. Mamy również certyfikat ISO 9001 od 1996 roku, od 2010 ISO 13485 i zgodę FDA od 2011 roku.

W ciągu ostatnich lat, pozytywne efekty działalności Sysmex dla środowiska zachęciły nas, aby ustanawiać kolejne, trudne cele środowiskowe. Przy użyciu odczynników z urządzeniami Sysmex pokazujesz poparcie dla naszej polityki środowiskowej.

Oszczędzanie wody
Nasze analizatory IVD są najwyższej jakości, ale działają prawidłowo tylko wtedy, gdy stosuje się specjalnie dedykowane im, odpowiednie odczynniki. Do produkcji odczynników hematologicznych potrzeba jest wysoko oczyszczona woda, która gwarantuje długi okres trwałości, a analizatory pracują dobrze ze względu na niską wartość tła i wysoką stabilność każdego LOT-u. Proces oczyszczania wody produkuje "odpady". Konwencjonalne systemy oczyszczania mają wydajność 65% - czyli na każde 100 produkowanych litrów marnuje się 35 litrów wody. W 2008 roku zainwestowaliśmy w najnowsze technologie, które pomogły nam zwiększyć tę wydajność do 82%. Specjalny system odwróconej osmozy produkuje czystą wodę z "odpadów" i pomaga zmniejszyć roczne zużycie wody o ponad 6% w porównaniu do 2004 r.

Zmniejszenie ilości odpadów
Od kiedy nasz zakład został założony, nieprzerwanie rozwijamy się i odnosimy sukcesy na rynku diagnostyki IVD. Oznacza to, że potrzebujemy wytwarzać coraz większe ilości odczynników. Aby sprostać zapotrzebowaniu w 2006 roku rozbudowaliśmy naszą fabrykę w północnych Niemczech. Większa produkcja oznacza również więcej odpadów, co jest nieuniknione. Początkowo ogólna ilość odpadów wzrosła z powodu prac budowlanych w fabryce. Jednak od 2007 roku, udało nam się zmniejszyć ilość odpadów o 3,5%, czyli około 2000 kg rocznie. Było to możliwe poprzez zwiększenie wielkości partii, zmniejszenie wagi naszych kartonów i liczby odrzucanych sztuk przy jednoczesnym zastosowaniu materiałów o wyższej jakości.

Oszczędzanie energii
Gdy w 2006 roku rozbudowano zakład, zużycie gazu ziemnego i energii elektrycznej wzrosło. Od tego czasu dokonaliśmy istotnych zmian i ulepszeń w celu zmniejszenia zużycia energii. W 2008 roku zainwestowaliśmy w nowoczesne techniki grzewcze, w wyniku czego redukujemy zużycie gazu do mniej niż 60% poziomu z 2004 r.
Od roku 2007 roku zmniejszyliśmy również średnie zużycie energii elektrycznej dzięki bardziej efektywnemu wykorzystaniu naszych urządzeń produkcyjnych. Jednakże największa zmiana nastąpiła, kiedy wprowadziliśmy system fotowoltaiczny.

Produkcja odczynników w Neumünster

Produkcja

Programy właściwej kompozycji odczynnika i CIP (oczyszczania na miejscu) oznaczają, że urządzenia są utrzymywane w doskonałej kondycji.

Stacje pakowania

W celu zagwarantowania dokładnych harmonogramów dostaw, do pakowania i znakowania używany jest w pełni automatyczny system.

Zbiorniki

Różne składniki odczynników są przechowywane w 10 zbiornikach ze stali nierdzewnej. Surowe materiały są ważone, podawane bezpośrednio do systemu i automatycznie mieszane.

Kontrola jakości

Zakład posiada certyfikaty ISO 13485 oraz ISO 14001.

10 dobrych powodów, aby używać orginału

1. Podczas produkcji nasze odczynniki poddajemy ścisłym procedurom kontroli jakości. Nasz zakład certyfikowany jest zgodnie z normą DIN EN ISO: 9001:2000 i ISO 13485:2003.

- Nadzorujemy nasze obiekty, w celu zapewnienia wysokiej jakości składników użytych do produkcji odczynników.
- Mamy regularne cykle czyszczenia.
- Mamy bieżące kontrole przychodzących materiałów, kontrolę procesu oraz kontrolę jakości wychodzących partii.

2. Możesz przyczynić się do dobrych praktyk ochrony środowiska podczas korzystania z naszych odczynników.
- Nasz zakład produkcji odczynników w Niemczech posiada certyfikat DIN EN ISO 14001:2005

3. Nasze odczynniki produkowane są specjalnie do analizatorów Sysmex.
Odczynniki wspólnie z urządzeniami, kontrolą i kalibratorami przeznaczone są do stosowania w "systemie zamkniętym". Każdą zamianę w systemie uważamy za "nieprzeznaczoną do użytku" i wówczas nie możemy ponosić żadnej odpowiedzialności za jakość działania naszych systemów.

4. Użycie odczynników Sysmex oznacza uzyskanie najlepszej wydajności analizatora i wiarygodności wyników. Technologia wszystkich analizatorów jest dokładnie dopasowana do odpowiednich odczynników.

5. Nieustannie badamy nasze odczynniki. Używanie i znalezienie optymalnych parametrów nowych odczynników jest najtrudniejszym etapem. Aktywne badania gwarantują, że nasze odczynniki są najbardziej odpowiednie dla naszych parametrów badawczych, które później staną się parametrami diagnostycznymi, zgodnie z procedurami wymaganymi przez prawo w załączniku VIII-IVD dyrektywy 98/79/WE.

6. Możesz liczyć na maksymalną stabilność próbki. To jest to, do czego przeznaczone są odczynniki Sysmex. Są one zaprojektowane tak, aby mieć minimalny wpływ na kształt komórek, co poprawia precyzję procesu liczenia.

7. Kalibracja aparatu z systemem Sysmex SCS-1000 oznacza niezawodne wyniki badań. Są one również powtarzalne i identyfikowalne, co jest z kolei bardzo istotne w akredytacji.

8. Korzystanie z naszego środka czyszczącego CELLCLEAN może znacznie przedłużyć żywotność analizatora.

9. Korzystanie z naszych odczynników pomoże zminimalizować czynności konserwacyjne, ponieważ technologia urządzenia i odczynniki są opracowane w harmonii ze sobą. Inne odczynniki mogą mieć negatywny wpływ na analizator i ewentualnie wymagać znacznych czynności konserwacyjnych.

10. Zajmujemy się produkcją odczynników od ponad 25 lat. Wiemy, co robimy.

Optymalizacja pracy laboratorium

Enjoy our Media Centre
All
  • All
  • Dokumenty
  • Podcast
  • Obrazy
  • Videos
See the Podcast
Watch the podcast