• GROWING YOUR KNOWLEDGE
  GROWING YOUR KNOWLEDGE
 • DEVELOPING YOUR SKILLS
  DEVELOPING YOUR SKILLS
 • HARVESTING EXPERTISE
  HARVESTING EXPERTISE

Technologie pomiarowe

Urządzenia diagnostyczne firmy Sysmex są znane na całym świecie ze swojej niezawodności, dokładności i jakości. Od momentu założenia firmy, ponad czterdzieści lat temu, kieruje nami chęć wprowadzania innowacji, aby lepiej wykonywać naszą pracę oraz chęć ulepszenia możliwości analitycznych naszych urządzeń tak, abyśmy mogli pomóc lekarzom bardziej efektywnie pomagać pacjentom.

Można szczerze powiedzieć, że w ciągu tych czterdziestu lat zmieniliśmy obraz analizy hematologicznej. Obecnie jesteśmy globalnym liderem w dziedzinie hematologii. Jest to w dużej mierze wynikiem koncentracji na wiedzy i technologii – wspieranej przez myślenie oparte na usługach i rozwiązaniach.

W nowoczesnych automatycznych analizatorach krwinek stosowane są różne technologie oznaczania parametrów pełnej morfologii krwi (CBC). Próbki krwi zawierające EDTA aspirowane są przez analizator, a krew rozdzielana jest na wiele, małych porcji zanim zostanie użyta w różnych kanałach i wystawiona na działanie różnych odczynników w celu uzyskania swoistych dla komórek właściwości.

Z tych mieszanin krwi z odczynnikami pobierane są określone objętości i wprowadzane do różnych przewodów pomiarowych w celu detekcji. Pomiary krwinek czerwonych (RBC) i płytek krwi (PLT) wykonywane są jednocześnie w jednym detektorze metodą detekcji z użyciem płynu osłaniającego i prądu stałego (ang Direct Current, DC). Hemoglobina przy użyciu niezawierającego cyjanku odczynnika przekształcana jest w taki sposób, aby można ją było oznaczać metodą fotometrii absorpcyjnej. Nasze analizatory hematologiczne do 5-częściowego różnicowania posługują się metodą fluorescencyjnej cytometrii przepływowej (FSC) . Jest to główna metoda do pomiarów białych krwinek (WBC), wzoru odsetkowego, retikulocytów oraz jądrzastych krwinek czerwonych (ang. nucleated red blood cells, NRBC).

Fluorescencyjna cytometria przepływowa

Metoda detekcji z użyciem płynu
osłaniającego i prądu stałego (DC)

Wykrywanie metodą SLS

Kanał różnicowania WBC

Kanał RET/PLT-O

Nasz Słownik

Lista terminów naukowych

Poznaj nasz słownik
Enjoy our Media Centre
All
 • All
 • Dokumenty
 • Podcast
 • Obrazy
 • Videos
See the Podcast
Watch the podcast